Dorota Niewdana

ImageO zainteresowaniu golfem wśród kobiet w Klubie Golfowym City Golf Wrocław

Jakie były początki City Golf Wrocław pod względem zainteresowania grą w golfa przez kobiety?

Klub Golfowy City Golf Wrocław od początku istnienia wspiera kobiety w golfie W Zarządzie jest jeden mężczyzna i   trzy kobiety.  Od samego początku staramy się przyciągnąć do gry jak najwięcej kobiet . W pierwszym roku istnienia( 2004 ) zorganizowaliśmy  nawet Turniej Kobiecy Wrocław kontra inne miasta . Zagrałyśmy wtedy mecze  z Sierrą, Poznaniem  i Łodzią  na ich polach.


Według Centralnej Bazy HCP PZG, w Polsce grających w golfa kobiet jest ok. 6 razy mniej niż mężczyzn? Czy tą różnicę również widać w City Golf Wrocław?

Zdecydowanie tak, najczęściej grają kobiety, których mężowie i dzieci  również grają i stał się to dla nich sport rodzinny . Samotne kobiety  chyba są zbyt nieśmiałe i myślą, że to sport nie dla nich. Bardzo się mylą bo dzięki temu sportowi  dołączają do dużej rodziny  golfowej, mogą grać same a mogą się umówić z jakimkolwiek klubowiczem na rundę i będzie to zupełnie  normalne, nikt nie będzie się dziwił.


Ile kobiet należy do City Golf Wrocław? Jaki jest najniższy HCP?


W naszym klubie jest kilkanaście pań, a najniższy HCP wśród kobiet  to 16,2


Jakie są kobiece rekordy osiągnięte na Państwa obiekcie golfowym?

Nasz Klub istnieje przy Driving Range i nie mamy swojego pola, gościnnie gramy na polu Toya, jeździmy też na kobiece turnieje organizowane w  Polsce: Mistrzostwa Kobiet, Turniej Dr Ireny Eris. Ponadto  golf dla naszych klubowiczek to przyjemność a nie bicie rekordów.


Według Pani obserwacji czego kobiety szukają w grze w golfa?

Kobiety są różne. Jedne traktują golfa jak wyzwanie sportowe, inne szukają spokoju, ładnego otoczenia, miłego towarzystwa a jeszcze inne  grają w golfa bo chcą przebywać częściej ze swoimi dziećmi i mężem, którzy również grają - chcą traktować ten sport   jako sposób na spędzenie miłego czasu z  rodziną.
 

 
Czym różni się kobieca gra w golfa od męskiej.

Kobiety grają mniej agresywnie, prawie zawsze prosto, nie szukają piłek po krzakach, chyba, że  pomagają  swoim partnerom .


Czy Państwa klub organizuje specjalne turnieje dla kobiet?

Nie zajmujemy się organizacją takich turniejów, przede wszystkim dlatego, że nie dysponujemy polem golfowym


Na jaką pomoc z Państwa strony mogą liczyć panie, które zdecydują się dołączyć do grona golfistek? Czy prowadzicie Państwo Akademię Golfa lub inne programy dla początkujących?

Oczywiście , zapraszamy wszystkie początkujące Panie. Mogą się u nas nauczyć grać,  dobrze poznają reguły  i etykietę bo w naszym klubie jest kilku sędziów  golfowych.   Mogą zdobyć Zieloną Kartę  czyli prawo jazdy golfowe, bez którego nie jest się wpuszczanym na pole.


A czym dla Pani jest GOLF?


Dla mnie golf  jest od kilku  lat  sposobem na życie, jest sportem, który chętnie uprawiam cały rok grając bez względu na pogodę, również zimą, ale wtedy w jakimś cieplejszym kraju  np. Portugalii gdzie jest wiele pięknych pól golfowych.
 
 

                                                                                  Dziękujemy za udzielenie wywiadu
                                                                                  Women-golf.pl /golfworld.pl
 
foto: Turniej Biało-Czerwony im. 22 lipca d.E.Wedel
Turnieje
<< Maj 2024 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031