Golfowe święto kobiet

Image W sobotę, 15 czerwca na pięknym warmińskim polu Mazury Golf & Country Club odbył się drugi kobiecy turniej golfowy Dr Irena Eris Ladies Golf Cup.
Na starcie stanęło ponad 100 zawodniczek - głównie z Polski i Czech. Runda treningowa odbyła się w piątek. Lista startowa ogłoszona została podczas uroczystej kolacji powitalnej w Gospodzie Sielanka
Turniej rozgrywany był w kilku kategoriach, Stableford ¾ hcp, stroke play brutto, oraz stableford netto (hcp 0-20) i (hcp 20-36)

W kategorii głównej turnieju miejsca na podium zajęły kolejno: 1. Alicja Skoczyńska (37 pkt), 2. Elżbieta Górska (35 pkt), 3. Beata Stepułajtys (35 pkt).
W stroke play brutto – , zwyciężyła faworytka  Martyna Mierzwa./+11/  Zwycięstwo nie przyszło jej jednak łatwo. Do samego końca rywalizowała z nią Ewa Geritz która w rezultacie z wynikiem +13 zajęła drugie miejsce. W pierwszej trójce znalazła sie również Elżbieta Górska, która zagrała na +15

W grupie handicapowej 0-20 w klasyfikacji stableford netto na drugim miejscu znalazła się Ewa Geritz (32 pkt), a trzecia była Martyna Mierzwa (29 pkt).

Wśród pań o handicapie 20,1-36 najlepsza była Alicja Skoczyńska, która znalazła się także na pierwszym miejscu w klasyfikacji głównej turnieju. Tuż za nią uplasowała się Beata Stepułajtys, z wynikiem 35 pkt. Trzecia była Hana Jadrnickova.

Podczas turnieju na polu odbyły się także dodatkowe konkursy,  z cennymi nagrodami  ufundowanymi przez sponsorów imprezy..
Konkurs  Longest Drive sponsorowany był, aż na czterech dołkach. Zwyciężczyniami  zostały:
Ela Wolschendorf- Łazowska,  - „Travel and action”