Wskazówki Anniki

ImageŚwietna golfistka, Annika Sorenstam,  przedstawia 3 sprawdzone sposoby na uderzanie piłki prosto.

 

1. Piłka większości graczy skręca w prawo, ponieważ przy uderzeniu lico ich kija jest otwarte. W lato zeszłego roku również miałam ten sam problem. Wzmocniłam więc swój grip, obracając lewą rękę na uchwycie zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Kluczowe dla mnie było to, że kciuk lewej ręki pokrywał górną część gripu.

2. Kolejna zmiana, jakiej dokonałam przy strzałach z  tee, to szerzej rozstawione ciało, co przełożyło się na stabilniejszą postawę i sprawiło, że nabrałam pewności siebie, jeśli chodzi o ruchy biodrami na boki. Jeśli wasze biodra przesuwają się do tyłu kiedy wykonujecie swing w górę, to górna część ciała przechyli się w kierunku celu. Następnie, kiedy wykonujecie swing do dołu, wasze ciała poruszać się będą w przeciwnym kierunku niż poprzednio, co spowoduje oddalanie się od ścieżki i slice. Spróbujcie ustawić się szerzej.

3. Aby ułożyć ramiona w kształt kwadratu podczas strzału, wykonuję następujące ruchy: Układam lewą rękę z przodu, kołyszę do tyłu prawą, a następnie dokładnie łączę ją z lewą na przedzie. Jeśli ramiona są otwarte- co jest pozycją, po której nastąpi slice- oznacza to, że ręce ułożyliście na przedzie zbyt daleko od ciała.
Starajcie się utrzymać ramiona w kształcie kwadratu podczas strzału.


Końcowa rada: Zakołyszcie prawą ręką do tyłu, a następnie połączcie ją z lewą. Ręce powinny zetknąć się bezpośrednio z przodu.

 

Annika Sorenstam

tłum. Katarzyna Struska
Turnieje
<< Wrzesień 2023 >> 
 Pn  Wt  Śr  Cz  Pt  So  N 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
252627282930