Chrysler Finał Ligi Klubowej 2008

ImageW miniony weekend  na terenie Binowo Park Golf Club rozegrano Chrysler Finał Ligi Klubowej. Ostatnie dwie rundy tego turnieju zakończyły całoroczną rywalizację. W finale w kategorii juniorów zwyciężył Jakub Gąsienica Ciułacz uzyskując 86 punktów Stableford, drugie miejsce zajął jego starszy brat Jędrzej Gąsienica Ciułacz 75 punktów. Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Wardyn 66 punktów.

W kategorii kobiet wygrała Małgorzata Jacyna-Witt uzyskując 73 punkty Stableford. Na szczególną uwagę zasługuje rekord życiowy Pani Małgorzaty uzyskany w pierwszej rundzie, który wynosi od soboty 83 uderzenia brutto. Drugie miejsce zajęła Dorota Mida 68 punktów wyprzedzając zdobywczynię trzeciego miejsca Teresę Gajczyk Góra 65 punktów.

W kategorii handicapowej mężczyzn 24,5 – 36,0 pierwsze miejsce z bardzo dobrym wynikiem 80 punktów zajął Mirosław Winiarski, drugie miejsce przypadło Konradowi Chrzanowskiemu 75 punktów, a na trzecim miejscu uplasował się Artur Korniak 73 punkty.

W kategorii handicapowej mężczyzn 12,5 – 24,4 wygrał Jarosław Sienkiewicz 72 punkty, przed Stefanem Smolińskim 71 punktów i Pawłem Kurka 69 punktów.

W kategorii handicapowej mężczyzn 0 – 12,4 wygrał Paweł Grzelak 70 punktów, przed Krzysztofem Boniewskim 69 punktów i Janem Galanty 64 punkty.

W najbardziej prestiżowej kategorii brutto połączonej (wszystkich uczestników turnieju) wygrał doskonale grający w ten weekend Leszek Górski, który uzyskał 78 i 77 uderzeń, co pozwoliło uzyskać bardzo cenny wynik 155 uderzeń.

Tradycyjnie już, podczas Finału Ligi Klubowej Binowo Park Golf Club, odbył się konkurs Drive, Chipp & Putt.

Wzięło w nim udział 14 juniorów podzielonych na dwie kategorie: juniorów starszych powyżej 12 lat oraz juniorów młodszych do lat 12.

Wśród juniorów młodszych rywalizacja była bardzo zacięta. Co prawda Szymon Olszewski zdecydowanie zajął pierwsze miejsce, ale zawodnicy od drugiego do czwartego miejsca uzyskali taki sam wynik. O wyższym miejscu w klasyfikacji ogólnej decydował lepszy wynik w ostatniej konkurencji czyli w puttowaniu. Drugie miejsce zajął Szymon Korwin-Piotrowski, a na trzecim uplasował się Jakub Gąsienica Ciułacz. Czwarte miejsce zajął Max Jarray.

Wśród juniorów starszych rywalizacja miała bardzo ciekawy przebieg. Po dwóch konkurencjach Drive i Chipp na prowadzeniu znajdowali się Maciej Witkowski i Robert Nowosad. Jednak ostatnia konkurencja przyniosła bardzo znaczącą  zmianę klasyfikacji. Dzięki znakomitemu puttowaniu wygrał Jędrzej Gąsienica Ciułacz, przed Maciejem Witkowskim i Andrzejem Śliwińskim. Czwarte miejsce zajął Konrad Chrzanowski.

W sumie w tegorocznej rywalizacji ligi klubowej  wzięło udział ponad 150 golfistek i golfistów.
Uczestnicy mieli do rozegrania 10 rund turniejowych, z czego do klasyfikacji końcowej liczonych było 7 najlepszych wyników w punktacji Stableford.

Źródło: Binowo Park Golf Club